Mistři České republiky 2015
Taneční klub GRADACE Kroměříž. Standardní a latinskoamerické tance.
Facebook" YouTube"
úspěchy tanečního klubu
Úvodní stránka Přidat k oblíbeným Napište nám

O nás

Gradace

"TK Gradace Kroměříž vznikl na jaře roku 1993 jako občanské sdružení. Zakládajícími členy byli Alena a Dušan Starečkovi, současní vedoucí a trenéři klubu a Pavel Drápalík. Již od svého vzniku klub úzce spolupracoval se SOŠ a SOU Kroměříž a Vojenskými útvary v Kroměříži.

Na začátku zakládající členové neměli profesionální zkušenosti s vedením tanečního klubu ale díky jejich elánu a obrovskému nadšení pro tanec se podařilo nastartovat úspěšnou dráhu nového tanečního klubu v Kroměříži. Hned v prvním roce se uskutečnil nábor nových členů, který byl velmi úspěšný a to i proto, že vznikly taneční páry, které v budoucnu dosahovaly výborných výsledků.

Trenéři a vedoucí TK GRADACE si v prvních letech působení vytyčili dva důležité cíle :

  1. Všestranná taneční vyspělost,
    tzn. aby tanečníci zvládli repertoár všech 10-ti soutěžních tanců. To se mimo jiné dařilo a daří zajistit jednak spoluprací s externími lektory a také účastí na tanečních soustředěních po celé ČR, kde učili a přednášeli špičkoví trenéři a osobnosti tanečního sportu. V minulosti náš klub spolupracoval s Jurajem Komorou z Bratislavy, Jaroslavem Harvanem, Martinem Ostrčilem, Renatou Mrázovou a Kamilou Dostálovou. V současné době u nás působí manželé Lenka a Marcel Gebertovi, Jana a Luboš Novotní, dále Karel Bank, Jaroslav Kučera a Michal Kostovčík
  2. Stmelení kolektivu a týmová spolupráce
    se dařila prostřednictvím tanečních formací, se kterými jsme získávali ocenění na různých armádních tanečních festivalech. S tím, jak se zvyšovala kvalita tanečníků rostla i odvaha zúčastnit se vrcholných soutěží. Nejúspěšnější byla formace na motivy českého muzikálu ""Starci na chmelu"", se kterou jsme se v roce 1997 a 1998 umístili ve finále Mistrovství ČR standardních formací na 4. místě. Taneční veřejnost zná i další naše standardní formace, se kterými vystupujeme na různých společenských akcích. Pro juniorské taneční páry skládáme většinou latinskoamerické formace, aby se zábavnou formou zvyšovala jejich taneční úroveň a také disciplína. Nejúspěšnější juniorská formace je ""Gentleman"", se kterou jsme se v roce 2007 umístili na 2.místě Českého poháru juniorských formací v Roudnici nad Labem.


V prvních letech působení se taneční klub orientoval na věkovou kategorii Mláděž a Dospělí. V roce 2000, s rozvojem tanečního sportu, s celkovým omlazením věkového spektra tanečníků a s rozvojem dětského a juniorského tancování v České republice, se práce v tanečním klubu s novými zájemci o taneční sport zaměřuje na věkové kategorie Děti a Junior. V dnešní době patříme ke klubům s nejvyšším podílem tanečních párů v dětských a juniorských kategoriích a také k předním klubům s nejlepšími výsledky. V našich řadách najdete několikanásobného Mistra ČR, finalisty a semifinalisty Mistrovství ČR a známých evropských soutěží.

Související odkazy

Kontakty - Gradace
Višňová 4212, 767 01 Kroměříž
/e-mail/ info@tk-gradace.cz